ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6354176
*
nr 635 4176
Spegel
Empirestil, Bemålad, höjd: 160
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 april 2010
kl 18:22:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/4 22:41:41
1
1.200 kr
19/4 13:31:58
2
1.200 kr
19/4 13:34:38
2
1.400 kr
19/4 17:16:42
3
1.500 kr
19/4 18:03:51
2
1.600 kr
19/4 18:11:43
4
2.300 kr
19/4 18:14:41
2
1.800 kr
19/4 18:15:48
2
2.000 kr
19/4 18:16:46
2
2.200 kr
19/4 18:17:37
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 635 4176
Spegel
Empirestil, Bemålad, höjd: 160
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 april 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/4 22:41:41 | 1 | 1.200 kr |
19/4 13:31:58 | 2 | 1.200 kr |
19/4 13:34:38 | 2 | 1.400 kr |
19/4 17:16:42 | 3 | 1.500 kr |
19/4 18:03:51 | 2 | 1.600 kr |
19/4 18:11:43 | 4 | 2.300 kr |
19/4 18:14:41 | 2 | 1.800 kr |
19/4 18:15:48 | 2 | 2.000 kr |
19/4 18:16:46 | 2 | 2.200 kr |
19/4 18:17:37 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02